Disclaimer

This service is provided as is, without warranty of any kind. Use of this service is entirely at your own risk. We cannot take responsibility for any direct or indirect damages resulting from the use of this service.

The service allows indirect browsing of external, third-party websites. We are not responsible for the content on any external websites that may be accessible through our service. A website viewed through our service is in no way owned by or associated with this website.

The term "indirect browsing" refers to the server which you connect to. During "direct" browsing, you connect to the server which provides the resource you are requesting. During "indirect" browsing, you connect to our server. Our script downloads the requested resource and forwards it to you.

Any resource (such as web pages, images, files) downloaded through our service may be modified. This may include, but is not limited to, editing URLs so that any resources referenced by the target resource are also downloaded indirectly. The accuracy and reliablity of this process is not guaranteed. The resource which you receive may not be an accurate representation of the resource requested.

A side-effect of indirect browsing may be anonymity. By connecting to our server instead of the target server, the target server does not see your IP address. However, we do not guarantee our service will be truly anonymous. The downloaded resource may reference other resources which your browser may automatically download. The service attempts to reroute all such requests through our server but may not be entirely successful. A single direct request will compromise your anonymity.

This service may download a resource over a secure connection but this may be sent back to you over an unsecure connection. Do not enter confidential information unless you are on a secure connection to our server.

Proxy servisine Hoşgeldiniz!

Proxtik, 2013 Yılının sonunda yayına girerek Türkiye içerisindeki internet kullanıcılarının kolaylıkla istedikleri yasaklı sitelere giriş yapmasına yardımcı olma amacıyla oluşturulmuş olan bir web proxy sitesidir. Servisimiz kısa süre içerisinde birçok internet kullanıcısı tarafından sevilmiş ve marka olma yolunda ilerlemekte olan bir proxy servisidir.
Bilgisayarınıza ve akıllı cihazlarınıza kuracağınız Proxy yazılımlarının aksine Proxtik tamamen ücretsizdir ve size hizmet sunmak için sizden herhangi bir şey talep etmemektedir. Proxtik’in güvenli sunucuları sayesinde istediğiniz internet sitesine giriş yapmak sadece saniyelere mal olduğu gibi bu işlem tamamen güvenli ve arkanızda iz bırakmayan bir yöntemdir. Proxtik ile giriş yaptığınız web sitelerinin hiçbiri sizin adresinizi öğrenemez veya IP adresi gibi önemli bilgilerinizi saptayamaz.
Proxtik, hem bilgisayar hem akıllı cihazlarınızdan gizli ve güvenli şekilde tü internet dünyasını gezmenin en basit ve en bilinen yoludur. Tamamen Türkçe arayüzümüz ve 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren web proxy servisimizle size hizmet etmek için daima hazırdır. Proxtik’i favorileriniz arasına ekleyerek her seferinde daha hızlı giriş yapabileceğinizi unutmayın. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler!
2014 Proxtik - Vtunnel ve gibi yasaklı sitelere giriş için ücretsiz proxy servisi.